Nieuws

Betaal voorlopige aanslag inkomstenbelasting 2025 niet te vroeg

26-12-2024

De Belastingdienst begint in december 2024 met het versturen van de voorlopige aanslagen inkomstenbelasting voor het jaar 2025. Uitdrukkelijk wordt verzocht deze pas ná de dagtekening in 2025 te betalen.

Voorlopige aanslag

Veel belastingplichtigen, zoals zelfstandig ondernemers, ontvangen jaarlijks een voorlopige aanslag inkomstenbelasting. U mag deze voorlopige aanslag  in één keer betalen, maar deze kan ook gespreid betaald worden in elf maandelijkse termijnen, te starten in februari. 

Let op! Als u uw aanslag in één keer betaalt, krijgt u geen korting meer op uw voorlopige aanslag.

Niet te vroeg betalen

De Belastingdienst verstuurt de aanslagen al vanaf december 2024, maar verzoekt met betalen te wachten tot ná de dagtekening in 2025. Dit om problemen met de systemen te voorkomen. Te vroeg betaalde belasting wordt anders namelijk automatisch teruggestort.

Controleer de aanslag goed

De voorlopige aanslag is altijd een schatting van uw verwachte inkomen in 2025. Het kan zijn dat uw omstandigheden zijn gewijzigd, waardoor de aanslag naar boven of juist naar beneden bijgesteld moet worden. Denk hierbij aan een verandering in uw privéomstandigheden of in uw inkomen. Controleer uw aanslag daarom altijd zorgvuldig. Indien nodig kan de voorlopige aanslag dan worden gewijzigd.

Tip! Heeft u vragen over de hoogte van uw voorlopige aanslag of verwacht u dat een wijziging nodig is, neem dan contact met ons op.

Het laatste nieuws

Blijf op de hoogte

Nieuws

Eindejaarstips: wat kunt of moet u nog regelen in 2026?

Wat kunt u of moet u als ondernemer, dga, werkgever of particulier voor het einde van 2026 regelen? Of waar moet u juist mee wachten? Wat verandert er per 2027 waar u nu al op kunt anticiperen? We geven u een aantal belangrijke tips.

Let op! Vanwege grote onzekerheid of plannen van het kabinet wel door de Tweede en Eerste Kamer worden goedgekeurd, kan een aantal van onderstaande tips voor het einde van het jaar (deels) nog wijzigen. Houd daar rekening mee!

Nieuws

Kabinet komt met aanpassingen in box 1, 2 én 3

Het kabinet heeft voorstellen gedaan voor het nieuwe box 3-stelsel, maar ook voor aanpassingen in box 1 én 2. Voor 90% van de vermogensbestanddelen geldt vanaf 2028 een vermogenswinstbelasting. Voor ondernemers is verder van belang dat onder meer het tarief in box 2 tijdelijk omlaag gaat. Daarentegen wordt het lenen bij de eigen bv in vijf jaar verlaagd naar € 100.000. Hoe zien de voorstellen eruit?

Op de hoogte blijven?

Wilt u op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Meld u dan aan voor onze nieuwsbrief.