Nieuws

Cybersubsidie voor kleine bedrijven 'Mijn Cyberweerbare zaak'

3-9-2024

Office 620822 1280

De subsidieregeling 'Mijn Cyberweerbare Zaak' is vanaf 2 september 2024 weer aan te vragen. Deze subsidie is bedoeld voor de kosten van de aanschaf en implementatie van een of meer cruciale cyberweerbaarheidsmaatregelen.

Waarvoor subsidie?

Onder de subsidie MCZ vallen bijvoorbeeld het inrichten van back-ups, een wachtwoordmanager en het laten uitvoeren van een risico-inventarisatie. De subsidie bedraagt de helft van de kosten die een IT-dienstverlener rekent, met een maximum van
€ 1.250 per aanvrager. 

Kleine bedrijven

De subsidie is bedoeld voor kleine bedrijven die staan ingeschreven bij de KVK. Onder kleine bedrijven vallen ondernemers met maximaal 50 werknemers en een jaaromzet van maximaal € 10 miljoen. De subsidie is ook beschikbaar voor zzp'ers.

Voorwaarden

Voor de MCZ gelden tal van voorwaarden. Zo is de subsidie alleen beschikbaar voor investeringen die na 2 september 2024 zijn gedaan en volledig zijn afgenomen en geïmplementeerd. U dient derhalve een factuur van uw leverancier en een betaalbewijs mee te sturen met uw aanvraag. Voor alle andere voorwaarden kijkt u op RVO.nl.

Het laatste nieuws

Blijf op de hoogte

Nieuws

Pensioentransitie gaat laatste fase in!

De Wet toekomst pensioenen is per juli 2023 ingevoerd, en het overgangsregime loopt tot eind 2027. Alle pensioenfondsen zijn al volop bezig met de transitie of zelfs al klaar. De ‘vrije markt’, werkgevers die de pensioenregeling hebben ondergebracht bij een verzekeraar of PPI zijn echter nog lang niet zover. De einddatum van eind 2027 komt alleen wel steeds dichterbij en zal niet worden verlengd, zo meldde Minister Vijlbrief begin juli 2026 nog.

Op de hoogte blijven?

Wilt u op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Meld u dan aan voor onze nieuwsbrief.